چگونه برگزاری رویداد می‌تواند برای سازمان شما سودآور باشد؟

این روزها، همه از قدرت محتوای باکیفیت در سایت‌ها و تاثیر آن بر بازاریابی حرف می‌زنند. داشتن تقویمی از رویدادهای جالب و جذاب روی وبسایت، باعث افزایش ترافیک و بهبود سئوی (SEO) سایت شما می‌شود. همه این صحبت‌ها در مورد سئو، ترافیک وب و شبکه‎های اجتماعی مهم است، اما آیا موافقید که تعاملات انسانی تنها در جریان رویدادها اتفاق می‌افتد؟ بهتر است کمی از تکنولوژی فاصله بگیریم و ببینیم برگزاری رویداد واقعی و زنده چه نفعی برای یک سازمان دارد؟

۱- مطرح شدن نام تجاری سازمان

برگزاری یک رویداد توسط سازمان شما، به افراد مختلف کمک می‌کند تا با نام تجاری (Brand) شما آشنا شده و با آن ارتباط بگیرند. از طرفی، معمولا افراد ترجیح می‎دهند با دوستانشان در یک همایش حضور داشته باشند؛ این ویژگی به شما کمک می‎کند تا مخاطبان رویدادتان را افزایش دهید.

۲- ایجاد ارتباط مستقیم با مخاطب

پیشتر درباره اهمیت معرفی برند و نام تجاری صحبت کردیم. اما آنچه تاثیر زیادی در ارتباط شما با مشتریانتان دارد، ایجاد همین رویدادهاست. تنها راه انتقال کامل پیام به مخاطب، ارتباط مستقیم و چهره به چهره است. هیچ فرمی از تبلیغات محتوایی در شبکه‌های مجازی نمی‌تواند به اندازه برگزاری رویداد موثر باشد. در یک رویداد، بدون واسطه می‎توانید با مخاطبانتان صحبت کنید و پیشنهادات و انتقادات آنها را بشنوید.

۳- شبکه‎سازی

برگزاری یک رویداد علاوه بر معرفی سازمان شما به افراد مختلف، به ایجاد ارتباط میان شرکت‌کنندگان و تقویت جامعه هدف نیز کمک می‌کند. همچنین ملاقات افراد همفکر در یک رویداد باعث افزایش نرخ تعامل در شبکه‎های اجتماعی و فضای آنلاین می‌شود.

۴- ایجاد اعتماد

اعتماد سازی یکی از مهم‌ترین مزیت‎های برگزاری رویداد است که معمولا نادیده گرفته می‌شود. رویدادهای میزبانی، خصوصا برای شرکت‎های کوچک و نوپا، باعث ایجاد حس اعتماد میان سازمان و مخاطب می‌شود. بزرگ یا کوچک بودن رویداد اهمیت چندانی ندارد. مهم‎ترین مسئله این است که افراد بتوانند با نام تجاری و ماموریت برند شما آشنا شده و با آن ارتباط پیدا کنند.

۵- جذب سرمایه

موسسات غیر انتفاعی با برگزاری رویدادهای بزرگ اقدام به جذب سرمایه می‌کنند. کسب‎وکار‎ها نیز می‎توانند به رویدادهای تامین کمک‌های مالی برای موسسات خیریه بپیوندند یا آنها را سازماندهی کنند. حضور در اجتماع و برگزاری سمینارهای عام‌المنفعه به معرفی و دیده شدن برند شما کمک می‌کند.

تمام موارد ذکر شده در بالا می‌تواند باعث رشد سودآوری شرکت شما شود؛ اما باید به این نکته توجه کنید که برگزاری رویداد کار چندان آسانی نیست. برای برگزاری یک همایش باید اصول آن را به درستی رعایت کنید تا نتیجه موثری حاصل شود. در غیر این صورت ممکن است رویدادتان شکست بخورد.
در چنین شرایطی شرکت‎های تخصصی برگزار کننده رویداد (مانند Sweet Event) به شما کمک خواهند کرد تا همایش خود را به بهترین شکل برگزار کنید. یک شرکت حرفه‌ای برگزار کننده رویداد، ابتدا هدف برگزاری را تعیین کرده و سپس با برنامه‎ریزی، تخصیص منابع و بودجه‌بندی، نحوه اجرای رویداد را مشخص می‌کند. در این حالت می‎توانید اطمینان داشته باشید رویدادتان نتیجه‌بخش خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *