۷ مرحله مهم برای موفقیت یک کمپین بازاریابی

این روزها بازار کمپین بازاریابی داغ‎تر از همیشه است. شرکت‎ها و نهادهای مختلف اغلب برای معرفی برند، محصول یا خدمات خود از کمپین‏ بازاریابی کمک می‌گیرند. شرکت‎های بزرگ نظیر ردبول و کوکاکولا به طور پیوسته کمپین‎هایی را برای معرفی و تبلیغ محصولات خود برگزار می‎کنند.

اگر می‎خواهید کسب‎وکارتان رونق بگیرد و رشد کند؛ باید به صورت هدفمند و از طریق ابزارهای گوناگون شروع به تبلیغ برند و محصول خود نمایید. در واقع تنها راه موفقیت و گسترش یک کسب‌وکار، بازاریابی و تبلیغ است.

یکی از راه‎های توسعه یک کسب‎وکار، برگزاری کمپین‌های بازاریابی است. ایده یک کمپین بازاریابی چیزی نیست که ناگهان به ذهن شما برسد. این کار نیاز به تفکر، مطالعه دقیق و بررسی جزئیات دارد.   برنامه‎ریزی یک کمپین بازاریابی با درک موقعیت خود در بازار شروع می‎شود. دقت کنید شما هرگز نمی‎توانید یک کمپین را دقیق و مو به مو مطابق با یک برنامه از پیش تعیین شده پیاده کنید. در عین حال که به هدف اصلی کمپین پایبند هستید، باید بتوانید خود را آماده ایجاد تغییرات درست در مسیر اجرای کمپین کنید.

در اینجا ما هفت مرحله مهم برای برگزاری یک کمپین بازاریابی موفق را شرح می‎دهیم:

۱- ترتیب اهداف کمپین بازاریابی

اولین قدم برای موفقیت در یک کمپین بازاریابی، تعیین اهداف اصلی آن و هماهنگی کل سازمان در راستای اجرای دقیق این اهداف است. اهداف کمپین بازاریابی باید بتواند تمام فعالیت‎های تجاری شما را پوشش دهد. هر کمپین بازاریابی منحصر به فرد است و باید برنامه اصلی و اهداف آن را در ذهن داشته باشید.

۲- تعریف موفقیت

از کمپین بازاریابی خود چه انتظاراتی دارید؟ قبل از شروع هر کاری برای برگزاری یک کمپین، ابتدا اهداف خود را تعیین و تعریف کنید. شناسایی شاخص‎های کلیدی عملکرد (KPI) و معیارهای قابل اندازه‎گیری ضروری است. بررسی معیارهای مختلف برای اندازه‎گیری موفقیت یک کمپین بازاریابی، بسیار مهم است. شما باید بین معیارهای مستقیم، مانند فروش و ترافیک صفحه فرود (Landing Page) با معیارهای غیر مستقیم مانند اشتراک‎گذاری در شبکه‎های اجتماعی و ترافیک کلی وبسایت تعادل و توازن برقرار کنید.

۳- شناخت مشتریان

شما باید مخاطبین خود را به خوبی بشناسید. کمپین مارکتینگ شما باید بر اساس تحقیقات و جستجوهای دقیق انجام شود. این کار باعث می‎شود تا تصویر درست‎تری از نیاز مخاطبین‎تان داشته باشید و بتوانید ئرسونای کاملی از مشتریان خود به دست بیاورید.

۴- استراتژی کمپین

همه رسانه‎های اجتماعی و کانال‎های بازاریابی برای کمپین بازاریابی شما مناسب نیستند. قبل از هر چیزی، کانال‎هایی که با سبک کمپین شما هماهنگی دارند را پیدا کنید. آیا می‎خواهید با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید؟ فکر می‎کنید موثرترین راه برای این کار چیست؟ تمام کانال‎های تبلیغاتی موجود را بررسی کنید و ببینید کدام یک با اهداف کمپین شما هماهنگ است. اگر یک کانال برای کمپین شما مناسب نیست، مجبور به استفاده از آن نیستید و می‎توانید گزینه‎های دیگری متناسب با کمپین بازاریابی خود پیدا کنید. بررسی پرسونای مخاطب و تولید محتوای مناسب برای هر کانال را فراموش نکنید.

۵- برنامه‎ریزی کانال محور

پس از اینکه کانال‌های مناسب با کمپین بازاریابی خود را انتخاب کردید، باید روی این کانال‎ها برنامه‎ریزی کنید. چه چیزهایی برای برقراری ارتباط با مخاطبان نیاز دارید؟ از چه کانال‎هایی استفاده می‎کنید؟ اینکه می‎خواهید از ایمیل مستقیم استفاده کنید یا شبکه‎های اجتماعی یا ایمیل مارکتینگ، هر کدام برنامه‎ریزی‎های مخصوص به خود را دارند. سعی کنید با تولید محتوای مناسب برای هر کانال، نظر مخاطب را به برند، محصول یا خدمات خود جلب کنید.

۶- استفاده از نظرات مشتریان

نظرات مثبت مشتریان در مورد یک کسب‎وکار، یکی از موثرترین راه‎ها برای موفقیت کمپین‎های بازاریابی است. این روزها شرکت‎های زیادی از Testimonial Video برای معرفی و تبلیغات خود استفاده می‎کنند. در این ویدئوها، مشتری نظر و تجربیات خود را درباره یک محصول یا برند در یک پیام ویدئویی بیان می‎کند. این کار باعث جلب نظر مخاطبان دیگر می‎شود و می‎تواند آنها را به مشتری دائمی شما تبدیل کند.

۷- داشتن نقشه راه و جدول زمان‎بندی

هیچ کدام از موارد بالا بدون داشتن یک برنامه دقیق، مفید و موثر نیست. داشتن یک نقشه زمانی برای موفقیت یک کمپین بسیار ضروری است. البته اگر برنامه شما نیاز به تغییر دارد باید در برابر این تغییرات کاملا منعطف باشید. درست است که لحظه اجرای کمپین برای شرکت یا سازمان شما بسیار مهم است اما باید دقت کنید که کار در اینجا تمام نمی‎شود. شما باید به طور مداوم و با توجه به نیازهای مخاطبان، برنامه خود را تغییر دهید. شرکت‎ها نمی‎توانند پول و زمان خود را صرف برگزاری کمپینی کنند که ممکن است با شکست مواجه شود. از طرفی، وقتی کمپینی شکست می‎خورد، فراموش نمی‎شود و می‎تواند بر موفقیت‎های آتی شرکت اثرات منفی و نامطلوب بگذارد.

با توجه به موارد ذکر شده در میابیم که برگزاری کمپین کاری دشوار و تخصصی است. تعریف هدف، برنامه‎ریزی، تبلیغات از طریق کانال‎های مناسب، اجرای کمپین و بررسی میزان اثر بخشی آن می‌تواند برای اغلب شرکت‎ها دغدغه‎آور باشد. توصیه ما به شما کمک گرفتن از شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ مانند رویداد شیرین است. این شرکت‎ها با استفاده از نیروهای متخصص و ماهر می‌توانند از ابتدا تا انتهای برگزاری یک کمپین بازاریابی همراه شما باشند و موفقیت آن را تضمین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *