تولید محتوا | 12 ویژگی لازم یک آژانس تولید محتوا

sweetevent-content

انتخاب آژانس تولید محتوای مناسب می‌تواند در ابتدا یک چالش بسیار بزرگ باشد. برای اینکه از همکاری خود با آژانس تولید محتوا نتیجه بگیرید نیاز هست که در همکاری خود نکات زیر را در نظر داشته باشید.

تولید محتوا بعنوان یک عضو جدانشدنی از کسب و کارهای آنلاین است. اما گاهی اوقات تیم متخصص داخل سازمانی برای تولید محتوا نداریم برای همین به آژانس‌های تولید محتوا روی می‌آوریم. اما برای اینکه از این همکاری نتیجه بگیریم لازم است به نکات زیر توجه کنیم.

پیدا کردن آژانس تولید محتوای مناسب

آژانس‌های متعدد بسیار خوبی برای همکاری وجود دارند اما شما باید به دنبال آژانس مناسب کسب و کار خود باشید. این به آن معناست که باید آستین را بالا بزنید و تک تک این آژانس‌ها را بررسی کنید. اما نمی‌دانید باید چه چیزهایی را بررسی کنید؟ خوب ما در این مقاله مهمترین‌ این نکات را آورده‌ایم.

 

 

1.اولویت قرارگرفتن فرآیندها

یک آژانس حرفه‌ای در همان ابتدا به شما می‌گوید که چه کسانی کارهای مالی اداری، تولید، خلاقیت و انتشار محتوای کسب و کار شما را بر عهده دارند. باید حس یک بازی رومیزی را داشته باشد که هر قطعه درست سر جای خود قرار گرفته و کار خود را نیز بر اساس برنامه انجام می‌دهد. ممکن است در تمامی آژانس‌ها مسئول‌ کارها معلوم باشد ولی یک آژانس خوب به شما حس با برنامه بودن را انتقال می‌دهد.

نتیجه گیری: از همان ابتدا باید بدانید با چه کسانی چه کارهایی را پیش خواهید برد.

 

2.نتایج مهم هستند

یک آژانس هیچوقت با پروژه مثل یک پیام در بطری رفتار نمی‌کند. همین که فقط پیام را در بطری قرار داده و امیدوار باشند که به مقصد برسد. یک آژانس می‌خواهد بداند که چه کاری را درست و چه کاری را اشتباه انجام داده است و چگونه می‌تواند فرآیند و عملکرد را در کارهای بعدی بهتر کند. مهم‌تر اینکه در همان ابتدای همکاری باید این حس را انتقال بدهد.

نمونه کارها نشانه‌ای است از زمان و انرژی‌ای که آژانس صرف پروژه‌ها می‌کند. هیچوقت به آژانسی که نمونه کار راضی کننده‌ای ندارد اعتماد نکنید.

نتیجه گیری: از همان ابتدا نمونه کار ارائه می‌دهند.

 

3.انعطاف‌پذیری

در بازاریابی محتوا “یک کار را برای همیشه انجام دادن” هیچوقت درست نیست، حتی اگر آن آژانس در این یک نوع کار خبره باشد. هیچ‌کس نمی‌خواهد که پیش‌بینی‌پذیر باشد. تجربیات جدید تنها راه پیشرفت بشر در طول تاریخ بوده است.

پس یک آژانس تولید محتوایی پیداکنید که به دنبال پیروزی در نبردهای جدید باشد. بازاریابی محتوا هیچوقت سبک “این کار را انجام بده و فقط این کار را انجام بده تا نتیجه بگیری” نیست. ممکن است یک‌روز از خوب بیدار شوید و ببینید مشتریانتان دوست دارند محتوای شما به شکل نامه‌های کاغذی برای آن‌ها فرستاده شود. و یا همایش‌های تخصصی می‌پسندند و یا حتی پهبادهایی با نمایشگرهای کوچک را دوست دارند تا به آن‌ها آخرین تخفیف‌ها را نشان دهد. برای همین شما اگر روش‌های جدید را امتحان نکنید هیچوقت نمی‌توانید رشدی جهشی را داشته باشید. پس به دنبال آژانسی باشید که از امتحان کردن کارهای جدید ترس نداشته باشد.

نتیجه گیری: نمونه‌ کارهای متفاوتی دارند.

 

4.تخصص در کاری که می‌کنند

یک آژانس همیشه باید بخواهد که بیشتر یادبگیرد و ترسی از آموزش دادن نداشته باشد. این نشان از تخصص و خرد یک کسب و کار است. آن‌ها رایگان راهنمایی‌هایی با ارزش و بدردبخور را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

نگاه‌کنید ببینید آژانس مورد نظرتان آیا در وب‌بلاگ و یا در جای دیگر مطلب منتشر می‌کند. باید به دنبال این باشید که ببینید آیا از آموخته‌های جدیدشان مطالبی مانند “در تحقیقات اخیر نشان داده شده…” و یا ” صنعت … به سمت  … در حال حرکت است” منتشر کرده‌اند؟ این مطالب نشان از اعتماد به نفس، تجربه و حضور فعال دارد.

نتیجه گیری: محتوای الهام‌بخش تولید می‌کنند.

 

5.کمک به صنعت

یک آژانس تولید محتوای حرفه‌ای کار شما را کامل انجام می‌دهد و بعد به خانه می‌رود. یک آژانس خوب تصویر بزرگتر را می‌بیند و تلاش می‌کند که این تصویر را محقق سازد. همچنین آن‌ها می‌خواهند که کسب و کار شما و صنعت رشد کند. آن‌ها می‌خواهند بهترین عملکرد خود را در کسب و کارشان داشته باشند.

نتیجه گیری:  آژانس‌های حرفه‌ای منابعی را در اختیار عموم قرار می‌دهند که باعث تولید محتوای بهتر می‌شود.

 

6.پایبندی به روابط

هیچوقت به هرکسی که روابط بلندمدت در زندگی خود ندارد اعتماد نکنید. اگر می‌بینید که آژانسی که می‌خواهید انتخاب کنید نیز هیچ مشتری‌ای نداشته که رابطه‌ی طولانی مدتی با آژانس داشته باشد و یا روابط آن‌ها به شکلی منفی و در نارضایتی پایان یافته، بهتر است که به دنبال آژانس بعدی بروید.

نتیجه گیری: آن‌ها مشتریان بلندمدت دارند.

 

7.اعتبار ارزشمند

با این روش می‌فهمید که حداقل یک مشتری از کار کردن با این آژانس راضی بوده. حتی فروشندگان روغن مار نیز در گذشته یکی دو نفر را در جمعیت داشتند که ادعا کنند از این محصول استفاده کرده‌اند و نتیجه گرفته‌اند.

پس اگر آژانسی که انتخاب کرده‌اید حتی یک پیام مثبت از مشتریان خود در وبسایت و یا صفحه‌ی لینکدین و یا هرجای دیگر منتشر نکرده است، نه تنها کارشان خوب نیست، بلکه تنبل نیز هستند.

نتیجه گیری: آن‌ها پیام‌های رضایت مشتریان قبلی خود را با افتخار نشان می‌دهند.

 

8.برقراری ارتباط قوی

یک آژانس خوب قبل از اینکه کاری را انجام دهد با شما مشورت می‌کند و تایید شما را می‌گیرد. نه اینکه حدس بزند و کار را انجام دهد. برای اینکه بودجه و زمان شما هدر نرود همیشه زمان تحویل پروژه‌ها را اعلام می‌کنند و بر روی همان زمان‌ها پیش می‌روند. هنگام تسویه حساب با یک آژانس خوب در روز آخر بحث سر همکاری‌های بعدی باید باشد نه کوتاهی‌های گذشته.

نتیجه گیری: یک آژانس همیشه باید مطمئن باشد که شما در جریان کارها قرار دارید.

 

9.مرز مشخص دارند

اگر به دنبال یک آژانس می‌گردید که فقط بله بشنوید، احتمالا خیلی کسب و کار موفقی نخواهید داشت. استخدام یک آژانس تولید محتوای حرفه‌ای به این معناست که شما یک مشاور تولید محتوا نیز استخدام کرده‌اید.

یک آژانس تولید محتوای خوب به شما زمانی که خلاف هدفتان پیش می‌روید هشدار می‌دهد. همچنین آن‌ها به شما توضیح می‌دهند که چرا یک ایده خوب نیست و جایگزین بهتری ارائه می‌کنند. یک آژانس تولید محتوای حرفه‌ای به حدی به پروژه احاطه دارد که می‌داند که کاری خوب و چه کاری خوب نیست. پس با آژانسی کار کنید که مانند شریک شما باشد نه فقط پیمانکار.

نتیجه گیری: آن‌ها توان نه گفتن را دارند.

content

 

10.شفافیت در تمامی سطوح

هدف تایین کنید و پارامترها را تنظیم کنید. آژانس شما باید کارها را بعد از شنیدن برنامه‌های اصلی به شما ارائه بدهد. یک آژانس با کیفیت می‌تواند در مورد هدف و پارامترهای شما نظر بدهد و به شما بگوید که خروجی کلی کار به چه شکلی است. با آژانسی کار نکنید که وقتی می‌پرسید خروجی کار چه شکلی خواهد بود؟ به شما بگوید “ما هم مثل شما نمی‌دونیم!”

نتیجه گیری: آن‌ها به شما دقیقا می‌گویند که پول چه چیزی را می‌دهید.

 

11.انتقاد پذیر

چرا باید با تیمی کار کنید که انتقاد پذیر نیست؟ ممکن است به انتقال شما عمل نکنند اما حداقل باید گوش کنند و برای آن ارزش قائل باشند. هیچوقت با آژانسی کار نکنید که انتقادپذیر نیست و همواره در صدد توجیه مسائل بر می‌آید.

نتیجه گیری: آن‌ها به انتقادها گوش می‌دهند

 

12.حس خوب

اگر می‌خواهید یک پروژه کوچک را پیش ببرید با چند ایمیل کارتان انجام می‌شود. اما اگر بخواهید یک کمپین بزرگ را به کمک یک آژانس پیاده سازی کنید باید حس خوبی به آن‌ها داشته باشید تا بتوانید با آن‌ها همکاری کنید.

کار کردن با آژانس‌های تولید محتوا مانند زندگی شخصی می‌ماند. شما هیچوقت با فردی که حس خوبی به آن ندارید نمی‌توانید رابطه‌ای سودمند و سازنده را تشکیل دهید.

هر کسب و کاری در هر زمانی ممکن است نیاز به یک آژانس تولید محتوا داشته باشد. ممکن است حجم کارها زیاد باشد و یا حتی مدتی در کنار یک آژانس تولید محتوا تیم شما تولید محتوا یاد بگیرد. با این حال اولین شخصی که تصمیم می‌گیرد این یک تجربه‌ی سازنده و سودمند باشد خود شما هستید.

نتیجه گیری: باید از همان اول دلتان بخواهد که با آن‌ها کار کنید

 

اگر شما نیز نیازمند کمک برای تولید محتوای کسب و کار خود هستید، می‌توانید با تیم تولید محتوای سوییت ایونت در تماس باشید.

3 thoughts on “تولید محتوا | 12 ویژگی لازم یک آژانس تولید محتوا

  1. اشتراک ها: چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنیم – SweetEvent

  2. اشتراک ها: هرچیزی که باید قبل از حضور در DMDay 3 بدانیم(بخش آخر) – SweetEvent

  3. اشتراک ها: 7 ترند مارتک|Martech برای سال 2020 – SweetEvent

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *