23 اکتبر | روزجهانی برگزار کنندگان رویداد

اگر شما تا به حال یک رویداد برگزار کرده باشید می‌دانید که این کار به تنهایی غیر ممکن است. برای همین به سراغ برگزار کنندگان رویداد می‌روید. برگزار کنندگان رویداد کسانی هستند که رویدادها را طوری برنامه ریزی و برگزار می‌کنند که شما به هدفتون برسید؛ اینکه همه رویداد شما را بخاطر بسپارند.

آیا می‌دانستید که برای برگزار کنندگان رویداد یک روز خاص در تقویم در نظر گرفته شده تا مردم از کنار زحمات این افراد به سادگی نگذرند. 1 آبان روز برگزار کنندگان رویداد یا  Event Oranizers Day نام گذاری شده است. در این مقاله با تاریخچه‌ی این حرفه و اینکه چگونه می‌توان این روز را جشن گرفت می‌پردازیم.

 

همچنین میتوانید | مقاله  انتظارات از‌‌ یک شرکت برگزارکننده  رویداد | رامطالعه کنید

تاریخچه‌ی روز برگزار کنندگان رویداد

برنامه ریزی رویداد هزاران سال است که انجام می‌شود. چرا که در طول تاریخ به افرادی نیاز بوده که بتوان با کمک آن‌ها به اهداف بزرگ خود رسید. اولین برگزار کننده‌ی رویدادی که در تاریخ ثبت شده برای دوران حکم‌رانی کلوپاترا و مارک آنتونی و  امپراطوری بطلمیوسی برمی‌گردد. در قرون وسطا نیز در زمان پادشاهی لوییس پانزدهم به کمک برگزار کنندگان رویداد، جشن‌های سلطنتی برگزار می‌کردند. در طول تاریخ، برگزاری رویداد بعنوان نماد سلطنت، ثروت و قدرت دیده شده است. سپس جهان ارباب رعیتی تبدیل به جهانی صنعتی شد. در این تغییر بزرگ اما برگزاری رویداد تبدیل به عضوی جدانشدنی از زندگی انسان مدرن ماند.

 

روز برگزار کننده رویداد

 

بخاطر اینکه برگزار کنندگان رویداد همراه با تاریخ به زندگی روزمره‌ی ما وارد شدند امروزه برگزار کنندگان رویداد مسئولیت مدیریت پذیرایی، اتفاقات رویداد و حتی دعوت مهمانان را بر عهده دارند. با رشد بازار این حرفه افراد زیادی تبدیل به برگزار کنندگان رویداد در سراسر جهان شدند. امروزه برگزار کنندگان رویداد نقشی اساسی را در جامعه و سازمان‌ها برای رسیدن به اهدافشان در تمام جهان ایفا می‌کنند. برای همین 23 اکتبر هر سال به تمامی برگزارکنندگان رویداد اختصاص پیدا کرده است. افرادی که با دستان خودشان همه‌چیز را طوری می‌ترتیب می‌دهند که چند ساعت آینده‌ی زندگی گروه زیادی از افراد به مطلوبیت بگذرد.

 

جشن گرفتن روز برگزار کنندگان رویداد

اگر کسی را می‌شناسید که برگزار کننده‌ی رویداد است یک نامه برایش بفرستید و یا به او هدیه بدهید. از برگزار کنندگان رویدادی که می‌شناسید بخاطر تمام زحماتشان تشکر کنید. حتی می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا از اضطراب کارهای برگزاری رویدادهای مختلف آن‌ها کم شود. می‌توانید شام مهمانشان کنید و به داستان‌های برگزاری رویدادشان گوش دهید. همچنین می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #EventOganizersDay درمورد تجربه‌ی خودتون از رویدادهایی که برگزار کردید و یا رویدادهای بیادماندنی که رفتید صحبت کنید.

 

منبع : daysoftheyear

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *