7 ترند مارتک|Martech برای سال 2020

تکنولوژی بازاریابی یا مارتک (MarTech)  یک ترکیب ظریف از بازاریابی و فناوری برای تقویت استراتژی های بازاریابی می باشد. امروزه مارتک یک از مهم ترین و کاربردی ترین ابزارها برای بازاریابان می باشد. این فناوری در دنیا روز به روز در حال گسترش می باشد و راهکار ها و موارد جدیدی به آن اضافه می شود. در این مقاله ابتدا  می خواهیم یک تعریف جامع و کوتاهی از مارتک بگوییم و سپس در ادامه آن به ترند های مهم این ابزار بازاریابی در سال 2020 می پردازیم. با ما همراه باشید…

 

مارتک|Martech چیست؟

مارتک به منظور آسان کردن زندگی بازاریابان با انجام برخی از وظایف مهم بازاریابی است در واقع این ابزارها به بازاریابان این امکان را می دهد تا بتوانند مخاطبان خود را در تمام مراحل خرید هدف قرار داده تا شناخت موثری از آن ها دریافت بکنند. در بازاریابی شما باید رفتار مشتری های خود را در قبل از خرید، هنگام خرید و بعد از خرید مورد تحلیل قرار دهید و اینکار با استفاده از مارتک امکان پذیر می باشد.

به عنوان مثال در مرحله قبل از خرید شما با استفاده از محتوای مناسب، بنر های تبلیغاتی، ابزار های بهینه سازی موتور جستجو انجام میشود و در مرحله خرید می توان با جمع آوری داده ها، راه اندازی سیستم ارتباط با مشتری (CRM) این ارتباط را برقرار کرد اما در مرحله پس از خرید شما با تحلیل داده ها می توانید شناخت کاملی از مشتریان خود به دست آورید.

 

 

 

 

7 ترند مارتک|Martech برای سال 2020

1.استفاده از Omnichannel

بازاریابی Omni-channel در واقع یک نوع بازاریابی استراتژیک با اقدامات هماهنگ و یکپارچه کانالی است که درآن تمرکز اصلی روی مشتری است.

در واقع همه کانال ها باید با هم کار کنند و به وسیله یک استراتژی همه جانبه مدیریت شوند تا تجربه ای که برای مشتری فراهم می شود کاملا پایدار و با ثبات باشد. در واقع از آنجایی که در Omnichannel همه کانال های با یکدیگر کار می کنند، این ابزار می تواند شناختی از رفتار مشتری ها را که همواره در حال تغییر است را به بازاریاب ارائه دهد.

 

2.یکپارچگی داده ها، کلید یک تجربه مشتری

همیشه استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ باعث می شود که شما همیشه در حال دریافت داده ها باشید، تکثیر داده ها منجر به یکپارچه سازی و تلفیق داده ها به یک نمای واحد می شود و این نمای واحد باعث ایجاد یک تصویر بزرگ از مشتریان شما می شود. شما می توانیدبستر هایی مانند بسترهای نرم افزاری مدیریت داده (DMPs)، بسترهای نرم افزاری داده مشتری (CDP)، بستر های نرم افزاری اطلاعات مشتری (CIP) استفاده کنید.

 

3.گسترش برنامه های تلفن همراه

امروزه با توجه به پیشرفت تلفن های همراه مردم برای انجام کارهای خود از تلفن همراه استفاده می کنند به طوری که نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) که در روزهای ۳۱ اردیبهشت و ۱ خرداد ۹۸ انجام شده است ،۶۹ درصد از مردم ایران اعلام کرده‌اند به موبایل هوشمند دسترسی دارند و حدود 50% مردم جهان از طریق تلفن همراه به اینترنت متصل می شوند و این روند باعث می شود تا مشاغل توجه بیشتری به تبلیغات و دریافت اطلاعات از تلفن همراه نشان دهند. در همین راستا بومیان دیجیتال مانند Tokopedia و Lazada با توسعه بازی های درون برنامه ای و سیستم های وفاداری برای تعامل با مشتریان بیش از یک سطح معاملاتی در این فضا سر آمد هستند.

 

4.افزایش بازدید ویدئو باعث توسعه فناوری بازاریابی می شود

آمار ها نشان می دهد که کاربران زمان بیشتری را به صورت آنلاین نسبت به صفحه نمایش تلویزیون می گذرانند و از ابتدای سال 2020 میانگین زمان مشاهده آنلاین در جهان به 84 دقیقه افزایش یافته است. این بدان معنی است که پیش بینی می شود درآمد تبلیغات از AVOD در یک صنعت به 47 میلیارد دلاری طی 5 سال آینده دو برابر می شود. یکی از نکات جالب این است ک پیش بینی می شود تجزیه و تحلیل ویدئویی در سال 2022 به تجارت 3 میلیارد دلاری برسد.

برای اطلاعات بیشتر مقاله بازاریابی ویدئویی موفق | بایدها و نبایدهای یک استراتژی بازاریابی ویدئویی را مطالعه کنید

 

5.افزایش جستجوی صوتی (VOS) نسبت به SEO

پیش بینی می شود بهینه سازی جستجوی صوتی (VOS) به 50% از جستجوی جهانی کمک کند. به همین مظور پیش بینی می شود که تجارت صوتی تا سال 2020 به 40 میلیارد دلار خواهد رسید. آمارها نشان می دهد که تنها 4% از مشاغل آماده جستجوی صوتی هستند و این آمار در سال های آتی در کشور های پیشرفته و در حال توسعه رشد خواهد کرد.

 

6.استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود همه جنبه های بازاریابی

طبق گفته مایکروسافت حدود نیمی از شرکت ها (49%) استراتژی هوش مصنوعی را در دست دارند. استفاده از پردازش هوش مصنوعی برای درک و بهبود خدمات مشتری و جذب مشتری گرفته تا جمع آوری و ارائه بینش اطلاعات عمیق تر برای افزایش شخصی سازی دامنه کاربرد هایی است که AI برای بازاریابی از آن استفاده می شود رو به افزایش است.

استفاده از چت بات ها با ظرفیت درک سوالات مربوط به زبان طبیعی فقط یکی از نمونه های بارز آن است.

 

7.رشد سرمایه گذاری در AR و VR

پیش بینی می شود فناوری واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) تا سال 2020 به 150 میلیارد دلار بازار می رسد. این دو فناوری می توانند به شرکت ها کمک کنند که مشتریان تجارب خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و همچنین با عث می شود که آژانس ها بدانند که تبلیغات خود را چگونه به مشتریان ارائه می دهند. می توان از تجربه های خوب  استفاده از AR به کمپین رقص Maxis Lion Dance که در مالزی با چاپ های AR بود اشاره کرد.

 

چرا باید از همین امروز عاشق دیجیتال مارکتینگ شد!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *